Български бус катастрофира до Будапеща. Има загинал

Загиналата е жена на 60 години

Магистрала в Унгария
Магистрала в Унгария Източник: Portfolio

Микробус с българска регистрация катастрофира край унгарската столица Будапеща. Превозвал е деветима работници, пътували към Италия. При инцидента е загинала една жена на около 60 години, а други осем са ранени и откарани в болница, съобщават унгарските медии. 

 

Българското посолство в Будапеща и външното министерство са потвърдили информацията за инцидента. Местните медии пишат, че причина за катастрофата е откачване на задното дясно колело на буса, след което той се е завъртял няколко пъти и се е ударил в мантинелата.

Още от "България"

Европейска нощ на музеите "Модна вечеринка" в къща-музей "Дико Илиев и духовите музики" в Оряхово

Директорът на музея Евгения Найденова представи и разказа историята на една красива черна рокля. Тя е принадлежала през 30-те години на миналия век на Оприка Йонова от град Оряхово

Прочетете повече прочетете повече

"Модна вечеринка" ще бъде организирана в Оряхово за Европейската нощ на музеите

Ще представим и един от най-интересните ни експонати, дарени през миналата година – рокля от 30-те години на миналия век на видната оряховчанка Оприка Йонова, заяви директорът на музея Евгения Найденова

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени