Българският алпинист Атанас Скатов е паднал след неуспешна атака на втория по височина връх К2

Причина за падането на Скатов е скъсано въже

Алпинистът Атанас Скатов е паднал при неуспешен опит за изкачване на К-2
Алпинистът Атанас Скатов е паднал при неуспешен опит за изкачване на К-2 Източник: Twitter

Българският алпинист Атанас Скатов е паднал при слизане от Лагер 3 след неуспешна атака на втория по височина връх К2 (8611 м). Това съобщава в Twitter специализираната фирма за височинни експедиции Alpine Adventure Guides. В съобщението се допълва, че причина за падането на Скатов е скъсано въже. "Тялото му все още не е открито и един екип от шерпи е по пътя да го търси", се казва в съобщението.
Според пиарката му от България го търсят, но сателитният телефон дава свободно. МВнР е активирало посолството ни в Исламабад. 

Още от "България"

Тази събота село Царевец е домакин на IX Национален фолклорен фестивал "Белокаменица"

Специални гост изпълнители на фестивала ще бъдат Гайдарска формация "Орфикус", народните певци Пепи Христозова и Венцислав Пенев, Ансамбъл "Мездра", Представителен танцов състав "Хемус" и Духов оркестър "Етро Брас Бенд"

Прочетете повече прочетете повече

Министър Георгиев: Дипломатическата служба не бива да бъде заложник на вътрешнополитически опити за злоупотреба с процед

Министерският съвет прие днес решение, с което предлага на президента издаването на укази за назначаването на 19 посланици и един постоянен представител в ООН

Прочетете повече прочетете повече

Никола Николов-Паскал ще бъде екстрадиран в България

Подведен е под отговорност като участник в ОПГ за контрабанда и корупция заедно с Марин и Стефан Димитрови, бившата шефка на митниците Петя Банкова, бившият главен секретар на МВР Живко Коцев и бившият шеф в "Гранична полиция" Петър Субев

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени