Богдан Кирилов: Довечера пристигнат още 6 000 дози от ваксината "Модерна"

360 хиляди дози е общото количество ваксини, които страната ни ще получи през месец февруари

Богдан Кирилов
Богдан Кирилов Източник: НОЩ

До края на деня днес в "БулБио" ще пристигнат още 6 хиляди дози от ваксината "Модерна". Утре ще пристигнат над 30 хиляди дози от ваксината на "АстраЗенека". Това съобщи изпълнителният директор на Агенцията по лекарства магистър-фармацевт Богдан Кирилов по време на седмичния брифинг за разпространението на COVID-19 у нас. 360 хиляди дози е общото количество ваксини, които страната ни ще получи през месец февруари, подчерта Кирилов. Той съобщи, че за месец март очакваме потвърждение от ЕК за всички доставки на ваксини. Очакваме над 400 000 дози през март, което ще съответства на ваксинационния план, заяви още Кирилов.

Още от "България"

"Пътниците по линия Ханкю" от Хиро Арикава, авторката на "Пътеписът на един котарак"

Родена през 1972 година, Хиро Арикава е сред най-интересните представители на съвременната японска литература. Удостоена е с наградата "Денгеки" за млади писатели (2003)

Прочетете повече прочетете повече

Облачно и студено за сезона време, с максимални температури между 10° и 15°, за София - около 11°

В планините ще преобладава облачно време. На отделни места в западните и централните дялове на Стара планина и Рило-Родопската област ще има слаби превалявания от дъжд, в местата над 1500 метра надморска височина – от сняг

Прочетете повече прочетете повече

Посланик Илашчук: Чорнобилската катастрофа не е била случайност, а е била системно заложена много преди 1986 г.

Дискусията "40 години от Чорнобилската катастрофа. Авария или престъпление на комунистическия режим", организирана от украинското посолство, показа престъпните решения и поведения на комунистическите власти и в бившя Съветски съюз, и в България

Прочетете повече прочетете повече

Дискусия на тема "40 години от Чорнобилската катастрофа. Авария или престъпление на комунистическия режим" организира по

Участници в дискусията: посланикът на Украйна в България, проф. Момчил Методиев (Нов Български университет), проф. Димитър Вацов (Нов Български университет), Тодор Тодоров, национален координатор за България, Сдружение "За земята".

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени