Бойко Борисов: Мария Габриел, ако може да работи с Тагарев, аз ще го гласувам

Или отиваме при президента с готова папка, или връщаме мандата

Бойко Борисов
Бойко Борисов Източник: Zonanews

 Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов заяви, че в понеделник или ГЕРБ ще отидат при президента за връчването на мандата с готова папка от преговорите, или ще се върви към избори. В Пловдив той отказа да коментира конкретни имена и заяви, че е разочарован, че това правят партньорите му от сглобката.

 

"Нищо свързано с преговорите няма да коментирам и не им прави чест на колегите, чрез техните казионни медии да пускат част от преговорите. Няма никакви преговори извън понеделник - това мога да поема като ангажимент на ГЕРБ. Ако се разбере Мария Габриел, изпълнен мандат - папка - отиваме да гласуваме. Ако не се разбере - още тогава се знае, че повече разговори няма да има до след изборите", каза Борисов.

 

По-рано се появиха публикации, че е договорено Тодор Тагарев да не е министър на отбраната след ротацията. Борисов отказа да потвърди или отрече това.

 

"Мария Габриел, ако може да работи с Тагарев, аз ще го гласувам. Ако не може да работи, тя ще е премиер и тя трябва да си го представи ясно какво се случва с Министерски съвет, с управлението на Министерски съвет, с чужди министри", заяви Борисов.

 

Депутатът от ПП-ДБ Явор Божанков коментира, че от формацията ще вземат отношение, след като се съберат и го объсдим.

Още от "България"

След 720 дни по Дунав мост отново се преминава и по двете платна

От Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) уточниха, че работата ще продължи по долното строене - опорите на съоръжението и металната конструкция, но това няма да се отразява на автомобилното движение

Прочетете повече прочетете повече

"В гласа ѝ нямаше паника", "това дете е родено герой": историята от АМ "Струма", която разтърси България

Докато автомобилът се движел по магистралата, момичето успяло да овладее ситуацията, да изведе колата в аварийната лента и да я спре, натискайки старт-стоп бутона

Прочетете повече прочетете повече

 Професор Шиварова от УМБАЛ "Александровска" обяви гладна стачка

От Национален синдикат "Защита" посочват, че решението е взето след подадено заявление по Закона за достъп до обществена информация, с което е поискана информация за възнагражденията на ръководството на лечебното заведение

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени