Дъждовна неделя, в понеделник и вторник - слънчево

Максималните температури в страната ще са между 21° и 26°, в София – около 21°

Проливни валежи
Проливни валежи Източник: Depositphotos

В неделя ще има повече облаци и на много места от запад на изток ще превали краткотраен дъжд. На места в планинските райони в Западна България валежите ще са временно интензивни. Максималните температури в страната ще са между 21° и 26°, в София – около 21°.

 

Над планините облачността ще е предимно значителна и ще има валежи от дъжд. В масивите от западната половина на страната валежите ще са временно интензивни, в отделни райони и ще прегърми.


След обяд валежите в планините ще спрат. Ще духа умерен югозападен, по високите и открити части – до силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 15°, на 2000 метра – около 10°.


Над Черноморието облачността ще е разкъсана, след обяд – предимно значителна и на места по южното крайбрежие ще превали краткотрайно. Ще духа до умерен източен вятър. Максималните температури ще са 16°-19°. Температурата на морската вода е 16°-17°.


В понеделник и вторник ще има много слънчеви часове. Следобед е възможно да превали и прегърми на места в Западна България. Температурите ще се повишат и максималните ще са между 24° и 29°.

Още от "България"

Мултимедиен проект, посветен на живота и делото на епископ Йосип Юрай Щросмайер, ще бъде представен в София

Проектът включва книгата "Всичко за вярата и за Отечеството!", документален филм и фотоизложба и е реализиран по Националната програма "Неразказаните истории на българите"

Прочетете повече прочетете повече

Невзоров се среща със собственици в "Баба Алино" и заяви, че ще ги защити

Днес се е провела среща между основателя на Корпорация „КУБ“ Олег Невзоров и екипа на компанията с множество собственици на имоти в комплекса. Това съобщиха от “Форест клуб“ във фейсбук страницата си.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени