Делян Пеевски: На срещата на НАТО да отиде Главчев, за да няма риск Радев да сее проруска пропаганда

Не трябва да се допуска Радев да използва този най-висок форум на НАТО за разпространение на руска пропаганда

Делян Пеевски
Делян Пеевски Източник: БГНЕС

Категорична позиция за това, че България трябва да бъде представена на Срещата на върха на НАТО във Вашингтон от министър-председателя Димитър Главчев, изрази в свой отговор на въпрос от премиера, лидерът на ДПС Делян Пеевски. 

 

Според Пеевски, в този решителен за сигурността на света и Европа момент, страната ни трябва да бъде представлявана от български представител, с ясен евроатланически профил, който да изрази категорично и еднозначно неотменимостта на ангажимента ни към всички решения на Алианса, свързани с легитимното правото на Украйна да се отбранява от непровокираната военна агресия на Русия. 

 

Делян Пеевски настоява в позицията си, Министерски съвет да вземе решение министър-председателят Главчев да ръководи българската делегация на предстоящата Среща на върха на НАТО във Вашингтон. 

 

"Не трябва да се допуска още веднъж Радев да използва този най-висок форум на НАТО за разпространение на руска пропаганда и всяване на страхове в българското общество, на каквито скандални случаи бяхме свидетели", напомни Пеевски. 

 

Пеевски още веднъж подчерта, че ДПС и лично той са гарантите за неотклонната ценностна принадлежност на България към евроатлантизма.

 

 

Още от "България"

НАТФИЗ ще открие новия филиал в Бургас с тържествена церемония

В новосъздадения филиал ще се изучават специалностите "Актьорство за драматичен театър", "Мениджмънт в сценичните изкуства и индустрии", "Публична реч", "Анимация", "Мениджмънт в екранните изкуства" и "Анимационна режисура"

Прочетете повече прочетете повече

Публично обсъждане на отчета за изпълнение на общинския бюджет за 2024 г. се проведе в Община Мездра

На обсъждането присъстваха кметове и кметски наместници на населени места, представители на второстепенни разпоредители с бюджет и на медиите, служители, общински съветници и други заинтересовани лица

Прочетете повече прочетете повече

Асоциацията на прокурорите подкрепи съдиите, които се отведоха от делото на Благомир Коцев

Според прокурорите делото срещу кмета се е превърнало в поле на политически сблъсък и е преминало границата между допустимата критика и натиска върху правосъдието

Прочетете повече прочетете повече

Шест изложби в Бургаския музей, които можете да разгледате до края на есента

Трите престижни изложби включват златната маска и пръстен на тракийския цар Терес от ИМ "Искра" – Казанлък, Боровското съкровище от РИМ – Русе и червенорисуваната керамика от Аполония Понтика от ОКИ – Созопол

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени