
Доц. Атанас Мангъров подкрепя ваксинацията, но няма да се ваксинира, защото е изкарал Ковид-19 и има антитела. Това той разкрива пред в. "24 часа".
"При положение, че имам антитела, както и премиерът, който също изкара това заболяване, няма нужда да се ваксинираме. Но ако той и аз не бяхме карали вируса, аз щях да го посъветвам да се ваксинира. И за момент не е почувствал неразположение или някой от типичните симптоми", каза доц. Мангъров.
"Прекарал съм COVID безсимптомно и съм в тези 80%, които го изкарват по този начин. Когато някой има антитела, тоест се е срещал с вируса, и ви каже, че има нужда да се ваксинира, то за този човек има 2 възможности. Едната е той нищо да не разбира от имунология или той просто да ви манипулира", добави инфекционистът.
Двамата с Борисов са се чули преди Коледа, както и днес сутринта. За ваксините са разговаряли надълго преди празниците, обясни доц. Мангъров. "Имахме дълъг разговор с премиера за ваксините. Смисълът на нашия разговор беше, че трябва по един от двата начина да се изгради имунитет. Единият е дивият, а другият е цивилизованият - чрез ваксина да се получи. Винаги съм подкрепял ваксинацията", допълни инфекционистът.
Източник: в. "24 часа"