Фармацевтите се договориха с НЗОК за начина на финансиране на аптеките

Аптеките ще получават по 15% от стойността на отпускания медикамент, но не повече от 25 лв.

Аптека
Аптека Източник: Zonanews

 Здравната каса и фармацевтите се разбраха за новите правила за финансиране на аптеките. Те ще влязат в сила със задна дата от първи юли и ще намалят наполовина разходите за обработка на рецепти за безплатни лекарства.

 

"Възнаграждението аптеките ще получават като процент от стойността на отпусните медикаменти и той е 15%. Максимумът е 25 лева на лекарствен продукт", заяви проф. Момчил Мавров, управител на НЗОК.

 

"Доволни сме от споразумението. Това гарантира устойчивост и предвидимост на средствата на здравната каса. тоест, вече заплащането не зависи от това колко рецепти издава лекаря", каза Димитър Маринов, председател на БФС.

Още от "България"

Археологически комплекс "Калето" в Мездра Ви кани на своя 13-и рожден ден

Със специалното участие на една от най-популярните и динамично развиващи се български музикални групи, станала известна с ексцентричното си звучене и въздействащи текстове - "Керана и Космонавтите"

Прочетете повече прочетете повече

След 720 дни по Дунав мост отново се преминава и по двете платна

От Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) уточниха, че работата ще продължи по долното строене - опорите на съоръжението и металната конструкция, но това няма да се отразява на автомобилното движение

Прочетете повече прочетете повече

"В гласа ѝ нямаше паника", "това дете е родено герой": историята от АМ "Струма", която разтърси България

Докато автомобилът се движел по магистралата, момичето успяло да овладее ситуацията, да изведе колата в аварийната лента и да я спре, натискайки старт-стоп бутона

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени