Илияна, първото "бебе в епруветка" в България, стана майка

33-годишната жена, която живее в САЩ от години, роди момче по естествен път

Илияна Тирилова и д-р Ватев
Илияна Тирилова и д-р Ватев Източник: МФ на МУ-София

Илияна Тирилова, първото "бебе в епруветка" в България, вече е майка. 33-годишната българка, която от години живее в САЩ, е родила първото си дете на 3 юли, съобщи bTV. "Беше планирано, разбрахме ноември. Изчакахме няколко месеца, за да видим дали всичко е наред и след това споделихме с нашите близки и приятели", споделя младата жена.

 

От години Илияна живее в Съединените щати, където среща и настоящия си съпруг. Синът им Лиам е заченат по естествен път. Ражда се около 20 дни преди термина - на 3 юли с тегло 3,1 кг. Майката и бебето вече са си у дома и се чувстват добре. Преди щастливата новина обаче Илияна, която е родена на 3 януари 1988 г., изминава тежък път. Същият, който навремето принудил майка й да се подложи на ин витро -експеримента.

 

"Аз първо бях бременна, за съжаление извънматочна, точно както и майка ми е била. И за мое щастие, сега моето детенце, слава богу, е нормално заченато, но и аз имах извънматочна бременност", споделя младата жена. Въпреки че живее зад океана, българката никога няма да забрави "създателя" си д-р Илия Ватев, на когото е кръстена. Самата Илияна не си спомня как родителите ѝ са съобщили, че е изкуствено зачената, но ясно си спомня за първата си среща с д-р Ватев.

Още от "България"

Зрелищен галаконцерт украси VI Международен фестивал "Фолклорната магия на Мездра" (СНИМКИ)

По време на близо тричасовия концерт на сцената се изявиха фолклорни ансамбли от 10 държави от четири континента - Европа, Азия, Северна и Южна Америка, над 230 танцьори, певци и музиканти

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени