Инцидент с пътник спря електрозахранването на метростанция "Сердика 2"

При първа възможност движението по цялата линия ще бъде възстановено, допълват от "Метрополитен" ЕАД

Метростанция "Сердика"
Метростанция "Сердика" Източник: Zonanews

Днес, 25 септември, в 15:47 ч. беше прекъснато електрозахранването на метростанция "Сердика 2" поради инцидент с пътник. На място незабавно пристигнаха екипи на Спешна помощ, пожарната и служители на "Метрополитен", съобщиха от столичния "Метрополитен".

 

В момента следствените органи извършват оглед и действия по установяване на обстоятелствата около инцидента. Към момента движението на влаковете се осъществява в следните участъци:

линия 1: "Обеля" – "Централна гара"

линия 2: "НДК" – "Витоша"


При първа възможност движението по цялата линия ще бъде възстановено, допълват от "Метрополитен" ЕАД.

 

Движението по Линия 2  на столичното метро бе възстановено в 16.55 ч. след временно прекъсване заради инцидент. Метрото вече се движи по обичайното си разписание, съобщиха от пресцентъра на метрото.

Още от "България"

ИПИ: Понятието "демографска криза" за България е еквивалентно на "много смърт"

Последните данни на европейската статистика за коефициента на плодовитост зарадваха мнозина – на първо място сме в ЕС по брой родени деца на жена – 1,72 при средно 1,34 в съюза

Прочетете повече прочетете повече

БНБ: До 89% от левовете в обращение в началото на 2025 г. вече са изтеглени

Евробанкнотите и евромонетите в обращение (нетна емисия, представляваща разлика между изтеглените от и внесените в БНБ евробанкноти и евромонети, бел. ред.) към днешна дата са на обща стойност над 8.0 млрд. евро

Прочетете повече прочетете повече

Община Мездра обявява XV Национален литературен конкурс за разказ "Дядо Йоцо гледа" 

Разказите се изпращат в срок до 31 май 2026 г. на адрес: гр. Мездра 3100, област Враца, Община Мездра, ул. "Христо Ботев" №27, стая №304, за Националния литературен конкурс "Дядо Йоцо гледа"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени