Иван Гешев внася официално искане за освобождаването на Борислав Сарафов във ВСС

Борислав Сарафов заяви, че отказва да подаде оставка

Иван Гешев си къса оставката
Иван Гешев си къса оставката Източник: БТА

Главният прокурор Иван Гешев се очаква да внесе официално искане за оставката на заместника си Борислав Сарафов във Висшия съдебен съвет. Това стана ясно по време на изявлението му вчера.

 

Пред БНТ председателстващият ВСС Боян Магдалинчев съобщи, че Гешев вече е получил предложението за предсрочното си освобождаване.

 

Главният прокурор скъса оставката си демонстративно пред медиите. Той заговори за атака на "политическата мафия, олигархията и престъпността". Заяви, че му е предлагано да стане посланик и да има политическа кариера.  

 

Лидерът на ГЕРБ отрече всички обвинения.

Още от "България"

Водещи новини

Проф. Михаил Константинов: С промените в Изборния кодекс около 500 000 българи ще бъдат лишени от право на глас

Коментарът му е по повод внесените от "Прогресивна България" промени в Изборния кодекс, които предвиждат въвеждане на изцяло машинен вот в секциите с над 300 избиратели, премахване на ограниченията за секции извън ЕС и заличаване на текстовете за създаване на избирателен район "Чужбина"

Последни новини

Най-четени