Изминалата зима е била най-топлата у нас за последните 135 години

В Русе вчера падна 35-годишен температурен рекорд

Горещо време
Горещо време Източник: Zonanews

Необичайно горещ беше 1 април, с летни температури в много градове. В Русе падна 35-годишен рекорд. Това каза за NOVA специалистът по хидрология и хидромеорология в Изпълнителната агенция "Проучване и поддържане на река Дунав" Емилия Петранова.

 

"През летния сезон най-високите температури в Русе се измерват между 15 ч. и 18 часа", посочи тя. "Времето се затопля като цяло. Изминалата зима е била най-топлата за страната ни за последните 135 години", каза още Петранова.

Още от "България"

Европейска нощ на музеите "Модна вечеринка" в къща-музей "Дико Илиев и духовите музики" в Оряхово

Директорът на музея Евгения Найденова представи и разказа историята на една красива черна рокля. Тя е принадлежала през 30-те години на миналия век на Оприка Йонова от град Оряхово

Прочетете повече прочетете повече

"Модна вечеринка" ще бъде организирана в Оряхово за Европейската нощ на музеите

Ще представим и един от най-интересните ни експонати, дарени през миналата година – рокля от 30-те години на миналия век на видната оряховчанка Оприка Йонова, заяви директорът на музея Евгения Найденова

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени