КЕВР решава за поскъпването на газа

Предложеният скок в цената на синьото гориво е с рекордните 60%

Комисия за енергийно и водно регулиране (КЕВР)
Комисия за енергийно и водно регулиране (КЕВР) Източник: Zonanews

Енергийният регулатор решава за поскъпването на газа. На открито заседание КЕВР обсъжда предложения скок в цената на синьото гориво с рекордните 60%. От Комисията обявиха, че най-вероятно искането ще бъде одобрено и цената ще достигне близо 300 лева за мегаватчас.

 

Окончателното решение трябва да е факт до 12 август и ще важи със задна дата – от началото на месеца. Експерти са на мнение, че цената на синьото гориво може отново да тръгне надолу, едва когато газовата връзка с Гърция бъде финализирана.

Още от "България"

БАБХ: 800 трупни агнета за унищожаване изчезнаха без следа

По данни на собственика агнешките трупове са били натоварени през нощта и изпратени към екарисаж в Гърция. Проверката обаче показва несъответствие – в посочения период въпросният автомобил не е бил в района на Свищов, а се е намирал в друга част на страната

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени