Конституционният съд образува дело заради избирането на председател на КЕВР

От опозицията атакуваха, че новият шеф на КЕВР не отговаря на изискванията в закона

Конституционен съд
Конституционен съд Източник: Zonanews
Конституционният съд образува дело по искане на народни представители от 47-ото Народно събрание, съобщава NOVA. То е за установяване на противоконституционност на решение за избирането на председател на Комисията за енергийно и водно регулиране (КЕВР). Докладчик по делото е съдия Павлина Панова.
 
След двучасови дебати на 9 февруари тази година депутатите гласуваха рокадите в КЕВР. Със 128 гласа "за", 13 гласа "против" и без "въздържал се" за председател на регулатора беше одобрен Станислав Тодоров от "Продължаваме промяната".
 
Единственият кандидат за поста – зам.-министърът на енергетиката Станислав Тодоров сяда на мястото на Иван Иванов, чийто мандат изтече преди близо две години. От опозицията атакуваха, че новият шеф на КЕВР не отговаря на изискванията в закона. А самият Тодоров обеща да направи регулатора - двигател на промяната.

Още от "България"

Международният фестивал "Фолклорната магия на Мездра" събира танцови състави от 10 държави от четири континента

В тазгодишното издание ще вземат участие фолклорни ансамбли от 10 държави от четири континента, с повече от 230 танцьори, певци и музиканти

Прочетете повече прочетете повече

Институт GATE обяви две стипендии Google DeepMind за бъдещи AI специалисти

Увеличаването на броя на стипендиите от една на две е признание за развитието на програмата и разширява възможностите талантливи млади хора да изградят кариера в една от най-бързо развиващите се области на науката и технологиите

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени