МО в официална позиция: България няма да участва по никакъв начин с военнослужещи на територията на Украйна

Решение за участие на български войски в операции извън територията на страната може да вземе само НС. Такова предложение никога не било на дневен ред, пишат от ведомството

Министерство на отбраната (МО)
Министерство на отбраната (МО) Източник: Zonanews

България няма да участва по никакъв начин с военнослужещи на територията на Украйна. Решение за участие на български войски в операции извън територията на страната може да вземе само Народното събрание.

 

Такова предложение никога не било на дневен ред. Всички инициативи, свързани с подготовката на украински военнослужещи, се извършват извън територията на Украйна. Това заявяват в позиция от Министерството на отбраната.

 

От МО припомнят решение на Народното събрание от 9 декември миналата година: "Имаме поставена задача и можем да извършим подготовка на украински лица за бойни санитари - до 60 души за една година. Предвижда се в 4 групи по 15 души да бъдат обучени отново в България, а не в Украйна", се казва още в позицията.

Още от "България"

Европейска нощ на музеите "Модна вечеринка" в къща-музей "Дико Илиев и духовите музики" в Оряхово

Директорът на музея Евгения Найденова представи и разказа историята на една красива черна рокля. Тя е принадлежала през 30-те години на миналия век на Оприка Йонова от град Оряхово

Прочетете повече прочетете повече

"Модна вечеринка" ще бъде организирана в Оряхово за Европейската нощ на музеите

Ще представим и един от най-интересните ни експонати, дарени през миналата година – рокля от 30-те години на миналия век на видната оряховчанка Оприка Йонова, заяви директорът на музея Евгения Найденова

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени