Националният исторически музей организира "Ден на дарителя"

Той ще се проведе на 16 април в Слънчевата зала на музея

Национален исторически музей (НИМ)
Национален исторически музей (НИМ) Източник: Zonanews

Националният исторически музей (НИМ) ще отбележи първото издание на "Ден на дарителя". То ще се проведе на 16 април в Слънчевата зала на музея, информират организаторите.

 

"Нашият музей има изключителната чест всяка година да получава дарения, които не само обогатяват неговите колекции, но и помагат за съхраняването на безценните съкровища на българското културно наследство. Всеки един артефакт, документ, произведение на изкуството или семейна реликва, дарен с щедрост и уважение, е не само материално богатство, но и свидетелство за съзнанието и отдадеността на дарителите", казват от екипа.

 

По думите им създаването на "Ден на дарителя" е в знак на дълбокото им уважение и признателност. Този специален ден е посветен на тези, които с щедрост и обич към историята ни  оказват неизмерим принос за съхранение на националното ни богатство. Екипът отбелязва, че събитието ще се проведе за първи път на 16 април. То отбелязва и историческата дата на първото дарение за музея от Иван Янев Табаков през 1975 г.

Още от "България"

Глобиха шефката на НДК за конфликт на интереси - сключила договор със сина си

В мотивите си ВАС категорично посочва, че лице, заемащо висша публична длъжност, няма право при изпълнение на задълженията си да сключва договори или да извършва дейности в частен интерес

Прочетете повече прочетете повече

Община Мездра приключи изпълнението на четири проекта за енергийно обновяване на многофамилни жилищни сгради

Данните за постигнатите резултати са на база изготвени независими експертни оценки за всяка от четирите многофамилни жилищни сгради от сертифициран енергиен одитор

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени