Не са добри условията за туризъм в планините, съобщиха от ПСС на БЧК

Ще духа силен, по билата - бурен южен вятър

Пирин планина
Пирин планина Източник: Zonanews

Не са добри условията за туризъм в планините, съобщиха за БТА от Планинската спасителна служба (ПСС) на Българския Червен кръст (БЧК). 

 

Времето е облачно, мъгливо на места, в района на връх Ботев е ветровито. През деня се очакват превалявания от дъжд, допълниха от ПСС. Във високата част на планините има снежна покривка около 5-10 см.

 

В планините ще бъде предимно облачно, по билата – мъгливо, съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Валежи от дъжд ще има на места в масивите от Западна България и Родопите, над 2200 метра ще превалява сняг.

 

Ще духа силен, по билата - бурен южен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 10°, на 2000 метра – около 4°. 

Още от "България"

Последни новини

Най-четени