Никола Минчев свиква извънредното заседание на НС за Украйна чак в сряда следобед

Искането за извънредно заседание беше внесено на 24 януари 2022 г. от 59 народни представители от ПГ на ГЕРБ- СДС

Народно събрание
Народно събрание Източник: Zonanews

Председателят на Народното събрание Никола Минчев свиква извънредно заседание на парламента. То е насрочено за  26 януари 2022 г. от 15.30 часа. Искането за извънредно заседание беше внесено на 24 януари 2022 г. от 59 народни представители от ПГ на ГЕРБ-СДС.

 

От партията изразиха готовност да бъдат в парламента още днес с оглед важността на ситуацията. Председателят на парламента обаче е решил да насрочи заседанието за сряда следобяд.

 

На него ще бъдат изслушани министър-председателя, министъра на отбраната, министъра на външните работи и ръководителите на ДАНС, ДАР и Военното разузнаване във връзка с конфликта Русия-Украйна, напрежението НАТО-Русия и ролята на България в процеса на вземане на решения в НАТО по темите, както и разполагане на съюзнически въоръжени сили на територията на Република България.

Още от "България"

Над 700 подрастващи танцьори и певци се изявяват на Петия международен детски фестивал "Мездра-май" 

В тазгодишното издание на МДФ "Мездра-май", който няма конкурсен характер, участват възпитаници на над 30 читалища, училища, Центрове за подкрепа за личностно развитие (ЦПЛР), детски градини и др. от 15 населени места в Северна и Западна България

Прочетете повече прочетете повече

Илияна Йотова: Министрите трябва да започнат работата си със сериозен анализ на това кaкво заварват

На въпрос за нови министри, свързани с "Има такъв народ" (ИТН), Илияна Йотова отговори, че не смята, че те са влезли в правителството на Радев като представители на ИТН

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени