Нинова: Спираме преговорите с "Продължаваме промяната" за кабинет

Решението да бъдат изгонни 70 дипломати от Русия е безпрецедентно в българската дипломатическа история

Корнелия Нинова
Корнелия Нинова Източник: БГНЕС

Изпълнителното бюро на БСП проведе извънредно заседание, свикано по настояване на вицепремиера в оставка и председател на БСП Корнелия Нинова, която с пост във фейсбук заяви, че БСП е против решението за изгонването на руските дипломати.

 

Стопираме преговорите с ПП за съставяне на правителство, заяви Нинова. Решението да бъдат изгонни 70 дипломати от Русия е безпрецедентно в българската дипломатическа история. То е на прага на скъсване на дипломатическите отношения, добави тя. Това решение е взето абсолютно еднолично от премиера Кирил Петков. Всеки, който реши, че има такова решение, като например вицепрезидентът Йотова, да излезе и да го докаже.

 

За пореден път премиерът Кирил Петков взема еднолично решения, които засягат националната сигурност. Ще се върнем на масата на разговори, ако ПП предложи друг премиер, хвърли ръкавицата Нинова.

Още от "България"

Акции по кръводаряване ще се състоят в София и в страната

Кампанията се организира от Националния център по трансфузионна хематология (НЦТХ), Министерството на здравеопазването и БЧК с подкрепата на Българската православна църква и се провежда вече близо 20 години

Прочетете повече прочетете повече

Лазаровден във Враца

Кметът Калин Каменов поздрави участниците и подчерта, че подобни събития пазят българския дух жив и възпитават у децата любов към традициите и обичаите

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени