Нов взрив в завод "Арсенал" изплаши Казанлък

Става въпрос за контролирани взривове на стари боеприпаси.

Арсенал-Казанлък
Арсенал-Казанлък Източник: За Казанлък

Силен взрив в оръжейния завод "Арсенал" в Казанлък обезпокои жителите на градатази сутрин. Малко по-късно от пресцентъра на МВР в София и от Главната инспекция по труда заявиха, че става въпрос за контролирани взривове на стари боеприпаси.

 

Изпълнителният директор на дружеството инж. Николай Ибушев потвърди за БТА, че не е настъпил инцидент. Извършено е планирано унищожаване на бракувана продукция в присъствието на пожарни и полицейски екипи, и при спазването на всички необходими за целта процедури. Процедурата се извършва през няколко месеца в зависимост от продукцията, поясни още Ибушев. 

Още от "България"

БАБХ: 800 трупни агнета за унищожаване изчезнаха без следа

По данни на собственика агнешките трупове са били натоварени през нощта и изпратени към екарисаж в Гърция. Проверката обаче показва несъответствие – в посочения период въпросният автомобил не е бил в района на Свищов, а се е намирал в друга част на страната

Прочетете повече прочетете повече

Община Враца преустанови приема на продукти от "ГАЛА М" ЕООД още преди седмица

Договорът с дружеството е сключен след проведена през 2023 г. обществена поръчка по реда на ЗОП. В процедурата са участвали няколко кандидати, като първоначалното класиране е било обжалвано. След решение на Комисията за защита на конкуренцията "Гала М" ЕООД е определена за изпълнител и е сключен договор

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени