Нова онлайн услуга на сайта на МЗ показва какви безплатни прегледи ни се полагат

Проверката е напълно анонимна, като системата не събира и не съхранява лични данни

Нова онлайн услуга на сайта на МЗ показва какви безплатни прегледи ни се полагат
Нова онлайн услуга на сайта на МЗ показва какви безплатни прегледи ни се полагат Източник: Пресцентър на МЗ

Министерството на здравеопазването въведе нова функционалност на официалния си сайт, която дава възможност бързо и лесно да проверим на какви безплатни профилактични прегледи, изследвания и имунизации имаме право.

 

Новата услуга е разработена технически от "Информационно обслужване" и позволява чрез въвеждане единствено на дата на раждане и пол да се генерира персонализирана информация за полагащите се профилактични дейности по линия на НЗОК.

 

Проверката е напълно анонимна, като системата не събира и не съхранява лични данни.

 

Профилактиката е сред водещите приоритети на настоящия екип на Министерството на здравеопазването, а новата функционалност е част от усилията за улесняване на достъпа до здравна информация и насърчаване на активното отношение към собственото здраве.

 

Чрез новия инструмент хората могат лесно да се ориентират какво им се полага и кога е време за преглед. 

 

Припомняме, че пълната здравна информация, включително извършени изследвания и предстоящи дейности, е достъпна и в мобилното приложение еЗдраве в рубриката "Дългосрочна грижа", както и на портала за Електронното здравно досие на следния линк. Там данните са персонални и позволяват да видите само какво предстои, но и вече извършените прегледи и изследвания.

 

Новата функционалност е достъпна на сайта на Министерството на здравеопазването тук.

Още от "България"

Диана Русинова от ЕЦТП: Контролът не означава спиране на ремонтите по пътищата - означава качество

За съжаление експериментът в българската политика през последните години не доведе до нищо повече от изместване на фокуса от истинския въпрос, който никога не е бил дали да има ремонти

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени