Община Симитли обяви бедствено положение заради проливните дъждове

Община Симитли е четвъртата община в Благоевградска област в бедствено положение. По-рано днес такова беше обявено и в Петрич, Сандански и Струмяни

Наводнение
Наводнение Източник: Zonanews
Община Симитли обяви бедствено положение заради продължаващите проливни дъждове, съобщиха от общинската администрация. Уточнява се, че има значителни материални щети във всички населени места в общината.
 
Има свличане на земни маси и камъни, образуване на локви и наводнени участъци по пътища и улици, както и нарушения в инфраструктурата.
 
Община Симитли е четвъртата община в Благоевградска област в бедствено положение. По-рано днес такова беше обявено и в Петрич, Сандански и Струмяни.
 
Нивата на големите реки - Струма и Места, са малко над средните, но все още далеч от критичните стойности. По-големият проблем е свързан с малките реки, които се вливат в двете реки.

Още от "България"

ИПИ: Понятието "демографска криза" за България е еквивалентно на "много смърт"

Последните данни на европейската статистика за коефициента на плодовитост зарадваха мнозина – на първо място сме в ЕС по брой родени деца на жена – 1,72 при средно 1,34 в съюза

Прочетете повече прочетете повече

БНБ: До 89% от левовете в обращение в началото на 2025 г. вече са изтеглени

Евробанкнотите и евромонетите в обращение (нетна емисия, представляваща разлика между изтеглените от и внесените в БНБ евробанкноти и евромонети, бел. ред.) към днешна дата са на обща стойност над 8.0 млрд. евро

Прочетете повече прочетете повече

Община Мездра обявява XV Национален литературен конкурс за разказ "Дядо Йоцо гледа" 

Разказите се изпращат в срок до 31 май 2026 г. на адрес: гр. Мездра 3100, област Враца, Община Мездра, ул. "Христо Ботев" №27, стая №304, за Националния литературен конкурс "Дядо Йоцо гледа"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени