Освободиха и шефа на Държавна агенция "Електронно управление"

Служебното правителство назначи за шеф на ДАЕУ Красимир Симонски

Атанас Темелков
Атанас Темелков Източник: ДАЕУ

Правителството прие решение за освобождаването на Атанас Темелков от длъжността председател на Държавна агенция "Електронно управление" и за назначаването на този пост на Красимир Симонски, съобщиха от пресслужбата на Министерски съвет. Темелков, който бе назначен на поста на 15 януари 2018 г., е освободен предсрочно по негово искане, твърди пресслужбата на служебното правителство.

 

Красимир Симонски е инженер по специалност "Изчислителна техника" от Техническия университет-София. Доктор е на науките на БАН. От 1991 г. до 2002 г. е заемал длъжността директор компютри и комуникации в Американския университет в Благоевград. В периода 2007 г. - 2009 г. е бил заместник-председател на Държавната агенция за информационни технологии и съобщения с ресор "Информационни технологии".

 

От началото на 2013 г. е изпълнителен директор на Изпълнителна агенция "Електронни съобщителни мрежи и информационни системи" до назначаването му за заместник-председател на новосъздадената Държавна агенция "Електронно управление".

Още от "България"

Нова Загора празнува с вяра и гордост

Празничното утро бе озарено от звуците на Гвардейския представителен духов оркестър, ръководен от главния диригент на Българската армия – подполковник Ради Радев, който изпълни любими произведения в различни жанрове

Прочетете повече прочетете повече

"Изповедите на авантюриста Феликс Крул" на Томас Ман за първи път на български език

Международният кино-литературен фестивал Синелибри също отбелязва 150-ата годишнина от рождението на Томас Ман със специална прожекция на документалния филм на режисьора Андре Шефер "Вълшебната планина: Томас Ман и неговият емблематичен роман"

Прочетете повече прочетете повече

Съдийската колегия обсъжда кой да смени Георги Чолаков за следващите 6 месеца

В момента Георги Чолаков е и.ф. председател на съда, но според последните поправки в ЗСВ, които влязоха в сила през януари, едно и също лице не може да заема длъжността повече от 6 месеца, което налага смяната му

Прочетете повече прочетете повече

Министри участваха в дискусиите през втория ден от Годишната среща на местните власти в Албена

Програмата във втория ден на Годишната среща на местните власти завърши с дискусия на тема "Хоризонт 2026: Еврото - новата валута, новите хоризонти, новите задачи"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени