Парламентът създаде временна комисия за дървата за огрев

За председател беше избран Любен Иванов от "Демократична България"

Пленарна зала, НС, Народно събрание, дебати
Пленарна зала, НС, Народно събрание, дебати Източник: Zonanews

С пълно единодушие парламентът гласува за създаване на временна комисия, която ще се занимава с недостига и високите цени на дървата за огрев.

 

За председател беше избран Любен Иванов от "Демократична България" въпреки становището на парламентарната група, че "България и Румъния са единствените страни в ЕС, които се отопляват по този архаичен начин", съобщи БНР. 

 

По време на дискусията депутатите се обединиха около становището, че трябва да се спре порочната практика дървата за огрев към населението да се използват за политически цели.

 

Служебният министър на земеделието Явор Гечев се обърна към народните представители:

"Нека успокоим българските граждани, че дърва за зимата ще има. Което не значи, че няма затруднения. Да има редица общини в които има затруднения по отношение на предоставянето на дървата, но нека да сме внимателни с приказките".

 

 

Още от "България"

Нова Загора празнува с вяра и гордост

Празничното утро бе озарено от звуците на Гвардейския представителен духов оркестър, ръководен от главния диригент на Българската армия – подполковник Ради Радев, който изпълни любими произведения в различни жанрове

Прочетете повече прочетете повече

"Изповедите на авантюриста Феликс Крул" на Томас Ман за първи път на български език

Международният кино-литературен фестивал Синелибри също отбелязва 150-ата годишнина от рождението на Томас Ман със специална прожекция на документалния филм на режисьора Андре Шефер "Вълшебната планина: Томас Ман и неговият емблематичен роман"

Прочетете повече прочетете повече

Съдийската колегия обсъжда кой да смени Георги Чолаков за следващите 6 месеца

В момента Георги Чолаков е и.ф. председател на съда, но според последните поправки в ЗСВ, които влязоха в сила през януари, едно и също лице не може да заема длъжността повече от 6 месеца, което налага смяната му

Прочетете повече прочетете повече

Министри участваха в дискусиите през втория ден от Годишната среща на местните власти в Албена

Програмата във втория ден на Годишната среща на местните власти завърши с дискусия на тема "Хоризонт 2026: Еврото - новата валута, новите хоризонти, новите задачи"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени