Пети блок на АЕЦ "Козлодуй" е включен в енергийната система на страната

В 23.08 часа на 22 януари пети блок на АЕЦ "Козлодуй" бе включен в енергийната система на страната, съобщиха от атомната централа

АЕЦ "Козлодуй"
АЕЦ "Козлодуй" Източник: АЕЦ "Козлодуй"

Блокът бе спрян в 1 часа и 16 мин. на 22 януари т.г. след задействане на аварийната защита на реактора. Натоварването на пети блок се извършва поетапно, съгласно изискванията на технологичния регламент, и ще продължи до достигане на пълна мощност. Направени са всички необходими проверки, с които е потвърдена работоспособността на системите и съоръженията на блока.Шести блок на АЕЦ „Козлодуй” продължава да работи в съответствие със съгласувания с „Електроенергиен системен оператор” ЕАД график за натоварване. 

Още от "България"

Глобиха шефката на НДК за конфликт на интереси - сключила договор със сина си

В мотивите си ВАС категорично посочва, че лице, заемащо висша публична длъжност, няма право при изпълнение на задълженията си да сключва договори или да извършва дейности в частен интерес

Прочетете повече прочетете повече

Община Мездра приключи изпълнението на четири проекта за енергийно обновяване на многофамилни жилищни сгради

Данните за постигнатите резултати са на база изготвени независими експертни оценки за всяка от четирите многофамилни жилищни сгради от сертифициран енергиен одитор

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени