Предложение от ГЕРБ бе прието от всички парламентарни групи в Народното събрание, освен ДПС

Предложението е да се наложи мораториум върху цената на електроенергията, водата и парното.

Народно събрание
Народно събрание Източник: НС

След три часа спорове в Народното събрание днес, ГЕРБ предложиха да се наложи мораториум върху цената на електроенергията, водата и парното.

То беше подкрепено от всички парламентарни групи с изключение на ДПС, които не участваха в гласуването.


Освен това депутатите решиха, че ще има  временна комисия по въпросите с енергийната криза и справянето с нея.
Предложението на КЕВР цената на тока за битовите потребители да се увеличи средно с 11,51 процента от 1 януари е една от причините вносителите от „Продължаваме промяната“ да настояват да бъде създадена временна комисия.

 

ГЕРБ не подкрепиха създаването на комисията. Тома Биков заяви, че това е популизъм, защото все някой ще трябва да плати - нещо, което социалистите не разбирали, но все пак някой винаги плащал, а цената на тока се вдигала в цяла Европа, а КЕВР просто отчитал фактите.

 

Хасан Адемов от ДПС коментира,че според него целта на създаването на тази временна парламентарна анкетна комисия, е да се прехвърли отговорността на Министерски съвет върху Народното събрание.

 

 

 

 

Още от "България"

Сутринта на места в равнините и низините ще се образува мъгла. Ще бъде студено с минимални температури до минус 14°

В по-голямата част от страната максималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, в Югозападна България – до 5° - 7°, за София максималната температура ще е около 2°

Прочетете повече прочетете повече

Множество миря̀ни почетоха Сретение Господне с поклонение на игнатишкия оброк над Черепишкия манастир

По повод един от 12-те Велики християнски празници водосвет за телесно здраве и душевно спасение на присъстващите отслужи архимандрит Йоаникий, игумен на Черепишкия манастир

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени