Проф. Георги Рачев: Очаква ни нормален, даже малко по-топъл март месец с валежи. Но това е много добре за производството

До петък ще е влажно и облачно, но с високи температури, прогнозира той

Проф. Георги Рачев
Проф. Георги Рачев Източник: 7 дни България

В последните години градушките се увеличават и по брой и по интензитет, коментира климатологът Георги Рачев пред bTV. "Ще се окаже, че това е най-топлата зима. Живеем в едно прекрасно време, чакат ни мъгли и влага, до неделя цяла България ще е влажна. Четвъртък и петък ще е по-хладно, но не за март, а за сегашните температури. Няма да са много ниски температурите", каза Рачев.

 

По думите му до петък ни очаква влажно време, много облачност, но високи температури. На 8 март ще е топло. На 3 март ще е намръщено времето. "Не трябва да се изнежваме, хората да излизат на разходка, не е проблем", посъветва Рачев.

 

Очаква ни нормален, даже малко по-топъл март месец с валежи. Но това е много добре за производството, каза климатологът. Жълт код за значително количество валежи е обявен днес за 6 области в Южна България - Благоевград, Смолян, Кърджали, Хасково, Ямбол и Бургас. Очакваните количества на валежите са 20-35 мм.

Още от "България"

Любомир Дацов: Бюджет 2026 допълнително стимулира негативни процеси

Членът ан Фискалния съвет отбеляза, че финансовата рамка за следващата година има същата структура като Бюджет 2025. Според него трудно може да се каже, че в новия бюджет има нещо различно

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени