Проф. Рачев: Идва бавен грил до 37 градуса

Вижте кога ще е горещо и ще има ли валежи до края на месеца

Горещо време
Горещо време Източник: Zonanews

Прохладата идва от днес. Сутрешните температури няма да са толкова високи, а следващите 40 дни денят намалява с 2 часа. Това прогнозира по bTV климатологът проф. Георги Рачев. Той прогнозира от петък  у нас да се установи доста топло време.

 

"Ще е горещо над цяла Европа. В България предстои лежерно сухо време. Ще влезе в в ритъм 35-39 градуса. Това ще е бавен грил до 37 градуса на места", каза Рачев. Той обясни, че валежи практически няма да има.

 

На морето ще е 29 градуса в продължение на 10 дни, а в Югоизточна България максималните температури ще достигнат 36. За днес е обявен жълт код за силен вятър в 10 области в страната. Предупреждението е за областите Видин, Монтана, Враца, Ловеч, Плевен, Велико Търново, Габрово, Сливен, Търговище и Русе.

 

Облачността ще е променлива, по-значителна в следобедните часове над Източна България и планините и на места там ще превали и прегърми.

 

По-интензивни и на повече места ще са явленията в североизточните райони. Вятърът в цялата страна, най-късно в крайните източни райони, ще се ориентира от северозапад и ще се усили до умерен, в Дунавската равнина и Лудогорието - временно силен. Максималните температури ще са между 29° и 34°, в София - около 29°.

Още от "България"

Промени в движението по две отсечки от АМ “Тракия“

От 8 ч. на 9 февруари (понеделник) до 8 ч. на 11 февруари (сряда) в района на 337-и и 348-и км на автомагистралата ще е ограничено движението в изпреварващата лента в платното за Бургас за извършването на асфалтови работи

Прочетете повече прочетете повече

"Старей, без да остаряваш" - край на мита за умствения упадък в напреднала възраст

Книгата дава насоки как да се научите да четете по-бързо, как да усвоите техники за подобряване на паметта за имена, факти и цифри, как да постигнете по-добра организация на мислите си и съответно по-голяма креативност

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени