Румен Радев връчва проучвателния мандат

След неговото връчване тече 7-дневен срок за формиране на състав на правителство

Румен Радев
Румен Радев Източник: Президентска администрация

В 17 часа днес държавният глава Румен Радев ще връчи мандата на кандидата за министър-председател, посочен от най-голямата по численост парламентарна група в 47-ото Народно събрание - тази на "Продължаваме промяната".

 

В началото на седмицата президентът проведе политически консултации с парламентарни групи като на поканата за понеделник не се отзоваха "Продължаваме промяната" и БСП. Причината обясниха с приемането на актуализацията на бюджета.

 

След връчването на проучвателния мандат тече 7-дневен срок за формиране на състав на правителство. Папката с имената трябва да бъде върната на президента в този срок, за да се придвижи за гласуване в парламента.

Още от "България"

Граничните полицаи са връчили 2384 електронни фиша за над 320 000 лв. от началото на април

При извършване на граничния контрол и компенсиращите мерки служителите на "Гранична полиция" осъществяват и дейности по отношение на спазване на правилата за движение по пътищата

Прочетете повече прочетете повече

Българска делегация няма да пътува до Израел, Благодатният огън ще пристигне през Русе от Румъния

Ние ще го вземем от Гюргево. Благодатният огън идва от Букурещ. От там свещеници ще го донесат в Гюргево, а ние като съседи ще го получим от тях, обясни епископ Макарий

Прочетете повече прочетете повече

Променя се организацията на движение на градския транспорт в София за великденските празници

От служители на Областната дирекция на МВР-София и Регионалната дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението"-София са извършени съвместни проверки на местата, където предстои провеждането на религиозни мероприятия, съобщиха от областната полиция

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени