Синдикатите организират протест с искане въглищните централи да продължат да работят

Протестът ще се проведе пред сградите на Народното събрание и на Министерския съвет

Протест на работници от ТЕЦ "Марица 3"
Протест на работници от ТЕЦ "Марица 3" Източник: Zonanews

КНСБ и КТ "Подкрепа" организират Национален протестен митинг за отлагане на либерализацията на пазара на електрическа енергия и в защита на работещите в енергетиката и въгледобива. Протестът ще се проведе пред сградите на Народното събрание и на Министерския съвет.

 

В митинга ще се включат и работещите в комплекса "Марица Изток", ТЕЦ "Бобов дол", ТЕЦ "Брикел" и "Топлофикация-Перник". Енергетици и миньори настояват въглищните централи да продължат да работят и след либерализацията на пазара на електроенергия.

Още от "България"

Омбудсманът поиска Столична община да оттегли решението за новите зони и цени за паркиране

Омбудсманът обръща внимание на факта, че в проекта недостатъчно са разгледани възможните алтернативни решения, посочени в Плана за устойчива градска мобилност – изграждане на буферни, периферни, подземни и етажни паркинги, които биха облекчили централните части на града

Прочетете повече прочетете повече

Четири протеста в столицата срещу разширяването на зоните за паркиране

Искам да предупредя хората, които живеят в зелена зона, която ще стане синя зона, че те няма да плащат два пъти повече, а ще плащат три пъти повече, казва Мариян Ташев- организатор на един от протестите

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени