Слънчево и горещо време, следобед - купеста облачност с валежи на места

Температурата на морската вода е 25°-26°

Горещо време
Горещо време Източник: Zonanews

Днес ще е предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста облачност и на отделни места в западната половина от страната ще превали. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток, който до края на деня в повечето места ще се ориентира от югоизток.

 

Максималните температури ще бъдат между 33° и 38°, в София – около 33°. В планините ще бъде слънчево, след обяд с купеста облачност. Само на отделни места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 27°, на 2000 метра – около 20°.

 

По Черноморието ще е предимно слънчево. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са от 29° до 32°. Температурата на морската вода е 25°-26°. Вълнението на морето ще бъде около 2 бала.

Още от "България"

"Изповедите на авантюриста Феликс Крул" на Томас Ман за първи път на български език

Международният кино-литературен фестивал Синелибри също отбелязва 150-ата годишнина от рождението на Томас Ман със специална прожекция на документалния филм на режисьора Андре Шефер "Вълшебната планина: Томас Ман и неговият емблематичен роман"

Прочетете повече прочетете повече

Съдийската колегия обсъжда кой да смени Георги Чолаков за следващите 6 месеца

В момента Георги Чолаков е и.ф. председател на съда, но според последните поправки в ЗСВ, които влязоха в сила през януари, едно и също лице не може да заема длъжността повече от 6 месеца, което налага смяната му

Прочетете повече прочетете повече

Министри участваха в дискусиите през втория ден от Годишната среща на местните власти в Албена

Програмата във втория ден на Годишната среща на местните власти завърши с дискусия на тема "Хоризонт 2026: Еврото - новата валута, новите хоризонти, новите задачи"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени