Служебният премиер Главчев: Имам готовност за всякакъв изход от заседанието на НС

Той сподели, че няма очаквания от гласуването на проектокабинета "Желязков"

Димитър Главчев
Димитър Главчев Източник: Zonanews

Като съм се заел с някаква работа, я върша, и то я върша до степен такава, че да мога да я предам възможно най-скоро. Това заяви на влизане в Народното събрание служебният премиер Димитър Главчев в отговор на въпрос дали е готов да предаде властта на редовно правителство.

 

Две изслушвания на служебния премиер са предвидени в дневния ред на Народното събрание. Първото е още в началото на заседанието - за Срещата на върха на НАТО във Вашингтон. Второто - по темата за Северна Македония.

 

Той сподели, че няма очаквания от гласуването на проектокабинета "Желязков".

"Имам готовност за всякакъв изход от днешното заседание. Не разполагам с гадателски способности, за да знам дали ще бъде приет съставът на проектоправителството на ГЕРБ-СДС. Като съм се заел с някаква работа, я върша, и то я върша до степен, че да мога да я предам възможно най-скоро", сподели той.

 

Днес от 13:00 ч. се очаква парламентът да гласува проектокабинета, предложен от ГЕРБ-СДС. Попитан дали има "лимит лично за себе си, който сте си поставил да стоите начело на управлението", ако няма редовно правителство, Главчев отговори: "Лимита го поставя законодателството".

 

На 1 юли номинираният за премиер от ГЕРБ-СДС Росен Желязков получи и веднага върна изпълнен на президента Радев проучвателния мандат за съставяне на правителство. По-късно същия ден държавният глава издаде указ, с който предложи на 50-ото Народно събрание да избере кандидата за министър-председател Росен Желязков.

Още от "България"

Европейска нощ на музеите "Модна вечеринка" в къща-музей "Дико Илиев и духовите музики" в Оряхово

Директорът на музея Евгения Найденова представи и разказа историята на една красива черна рокля. Тя е принадлежала през 30-те години на миналия век на Оприка Йонова от град Оряхово

Прочетете повече прочетете повече

"Модна вечеринка" ще бъде организирана в Оряхово за Европейската нощ на музеите

Ще представим и един от най-интересните ни експонати, дарени през миналата година – рокля от 30-те години на миналия век на видната оряховчанка Оприка Йонова, заяви директорът на музея Евгения Найденова

Прочетете повече прочетете повече

Близо 850 участници се включват в международния конкурс за вокално и инструментално изкуство "Звукът на времето" във Вел

Надпреварата на вокалните изпълнители ще се проведе от днес до 18 май в Двореца на културата и спорта "Васил Левски” в старата столица

Прочетете повече прочетете повече

В област Враца намаляват пътните инциденти, сравнено със същия период на миналата година

През април в областта са регистрирани 45 ПТП, от които осем са тежки, с един загинал и 10 ранени. За сравнение със същия месец на 2024 г. катастрофите са с осем по-малко, загиналите са с един по-малко, а ранените - с девет по-малко

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени