Служители на НСО са ранени при тренировъчни стрелби

Вероятно става дума за стрелба от много близко разстояние по метални мишени

Национална служба за охрана (НСО)
Национална служба за охрана (НСО) Източник: БГНЕС

Двама служители на НСО са пострадали при тренировъчни стрелби, съобщава bTV, позовавайки се на свои източници. Това е станало в петък. Учението е било с картечни пистолети.

 

Вероятно става дума за стрелба от много близко разстояние по метални мишени. Проектилът се удря в метала, раздробява се и се връща, ранявайки гардовете.

 

Единият е ранен в крака, а другият служител на НСО – във врата. Има образувано досъдебно производство във Военна прокуратура.

Още от "България"

НАТФИЗ ще открие новия филиал в Бургас с тържествена церемония

В новосъздадения филиал ще се изучават специалностите "Актьорство за драматичен театър", "Мениджмънт в сценичните изкуства и индустрии", "Публична реч", "Анимация", "Мениджмънт в екранните изкуства" и "Анимационна режисура"

Прочетете повече прочетете повече

Публично обсъждане на отчета за изпълнение на общинския бюджет за 2024 г. се проведе в Община Мездра

На обсъждането присъстваха кметове и кметски наместници на населени места, представители на второстепенни разпоредители с бюджет и на медиите, служители, общински съветници и други заинтересовани лица

Прочетете повече прочетете повече

Асоциацията на прокурорите подкрепи съдиите, които се отведоха от делото на Благомир Коцев

Според прокурорите делото срещу кмета се е превърнало в поле на политически сблъсък и е преминало границата между допустимата критика и натиска върху правосъдието

Прочетете повече прочетете повече

Шест изложби в Бургаския музей, които можете да разгледате до края на есента

Трите престижни изложби включват златната маска и пръстен на тракийския цар Терес от ИМ "Искра" – Казанлък, Боровското съкровище от РИМ – Русе и червенорисуваната керамика от Аполония Понтика от ОКИ – Созопол

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени