Студено и облачно време, с валежи от сняг, в Източна България ще има условия за виелици и навявания

Максималните температури ще бъдат между минус 3° и 2°, малко по-високи в крайните югозападни райони и по Черноморието. В София максималната температура ще бъде около 0°

Снеговалеж
Снеговалеж Източник: Zonanews

Днес ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Повече по количество ще са валежите в източната половина от страната. Снежната покривка ще продължи да се увеличава, най-много в Североизточна България. От запад снеговалежите постепенно ще спират, а над югозападните райони и облачността ще се разкъсва.

 

Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от север-североизток и там ще има условия за виелици и навявания. Максималните температури ще бъдат между минус 3° и 2°, малко по-високи в крайните югозападни райони и по Черноморието. В София максималната температура ще бъде около 0°.

 

В планините ще бъде облачно със снеговалежи, обилни в Източна Стара планина. От запад валежите постепенно ще започнат да спират, а над масивите в Югозападна България и облачността ще се разкъсва. Ще духа до умерен, по високите части силен вятър от запад-северозапад.

 

В Източна Стара планина вятърът ще е умерен от юг-югоизток и в проходите там ще има условия за виелици и навявания. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около минус 2°, на 2000 метра - около минус 7°.

 

По Черноморието ще бъде облачно с валежи от дъжд и сняг, по южното крайбрежие – от дъжд. Ще духа умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат 3°-5°. Температурата на морската вода е около 6°. Вълнението на морето ще бъде 3-4 бала.

Още от "България"

Любомир Дацов: Бюджет 2026 допълнително стимулира негативни процеси

Членът ан Фискалния съвет отбеляза, че финансовата рамка за следващата година има същата структура като Бюджет 2025. Според него трудно може да се каже, че в новия бюджет има нещо различно

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени