Тази неделя в Туристически комплекс "Дядо Йоцо гледа" ще се проведе XVII Национален фолклорен събор "Де е българското"

В тазгодишното издание на "Де е българското" ще вземат участие над 600 самодейци

Национален фолклорен събор "Де е българското"
Национален фолклорен събор "Де е българското" Източник: Zonanews

На 21 май 2023 г., Неделята на слепия, в Туристически комплекс "Дядо Йоцо гледа" край село Очиндол, община Мездра ще се проведе XVII Национален фолклорен събор "Де е българското". Целта на събора е да се даде възможност за сценична изява на изпълнители, представящи фолклорното богатство и уникалност на своя регион.

 

Паметникът
Паметникът "Дядо Йоцо гледа" Източник: Община Мездра

Организатор на събитието, което е от програмата на традиционните Празници на културата "Мездра - май", е Община Мездра. Началото на събора е в 9:45 ч. в неделя, а официалното откриване - в 10:00 ч.

 

Национален фолклорен събор
Национален фолклорен събор "Де е българското" Източник: Zonanews

В тазгодишното издание на "Де е българското" ще вземат участие над 600 самодейци - певци, танцьори и инструменталисти от областите Враца, Видин, Монтана, Плевен и София. На сцената ще се изявят 35 певчески, танцови инструментални състави - представители на 32 читалища, училища и пенсионерски клубове от 29 населени места в Северна и Западна България, включително 10 от общината домакин.

 

Участниците в събора, който няма конкурсен характер, са разделени в три категории: певчески групи и индивидуални изпълнители, танцови групи и индивидуални изпълнители, инструментални групи и индивидуални изпълнители.

 

Община Мездра най-учтиво Ви кани на XVII Национален фолклорен събор "Де е българското"!

Още от "България"

106 моста на ръба на колапса: Държавата призна за критична инфраструктурна криза

Според данните, базирани на консултантски доклад на Световната банка, за рехабилитация и подмяна на част от мостовете са необходими над 430 милиона лева, като допълнителен резервен списък включва още проекти за над 222 милиона лева

Прочетете повече прочетете повече

Кръводарителска кампания "Дари кръв – подари живот" по време на Светлите празници

С тази инициатива НЦТХ дава възможност на хората с големи сърца да изразят своето човеколюбие, като дарят кръв и спасят човешки живот в дните на най-светлите християнски празници

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени