Тома Биков: Няма да подкрепим правителство с Асен Василев

Тома Биков попита морално ли е човек като Радостин Василев да бъде два пъти водач на листи

Тома Биков
Тома Биков Източник: Zonanews

Вчера приключи ситуацията, в която ПП са априори морални и добри. Не виждам как в тази ситуация ние можем да подкрепим правителство, в което Асен Василев, например, е вицепремиер. След всичко това, което каза. Смятам, че преговорите трябва да почнат отначало и да се постави въпроса за непартийно участие. Това заяви пред NOVA депутатът от ГЕРБ Тома Биков.

 

Вчера депутатът отцепник Радостин Василев разпространи запис на национален съвет на "Продължаваме промяната" (ПП) на 21 май. Последва своеобразен бунт на ГЕРБ във Фейсбук - Десислава Атанасова "показа вратата" на ПП, а Делян Добрев им се закани. Днес Биков коментира, че това не е бунт, а е мнение.

 

"Ние, няма как, аз също четох това което са си говорили - "МВР да е наше", за изборите... С цялата им претенция за "нормална европейска държава", възмути се той.

 

Тома Биков попита морално ли е човек като Радостин Василев да бъде два пъти водач на листи. "По кои критерии Радостин Василев е добър, а Деница Сачева и Красимир Вълчев са лоши?", попита той.

 

"Ако си мислят, че ще си правят с нас ала-бала, както с Румен Радев, много се лъжат. Ние не сме Румен Радев!", каза Биков. Той подчерта, че ГЕРБ и ПП са на едно мнение, че България трябва да се стабилизра и нормализира, но че се разминават в подходите си.

 

"Казвам, че според мен, хора - ръководни кадри на ПП, трябва да си останат в парламента и оттам да имаме мнозинство, което да контролира изпълнителната власт, за да не се осъществяват подобни идеи", заяви Тома Биков. Депутатът от ГЕРБ каза още, че един от начините ПП да възстановят доверието помежду им, е да издигнат непартиен кабинет.

Още от "България"

Археологически комплекс "Калето" в Мездра Ви кани на своя 13-и рожден ден

Със специалното участие на една от най-популярните и динамично развиващи се български музикални групи, станала известна с ексцентричното си звучене и въздействащи текстове - "Керана и Космонавтите"

Прочетете повече прочетете повече

След 720 дни по Дунав мост отново се преминава и по двете платна

От Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) уточниха, че работата ще продължи по долното строене - опорите на съоръжението и металната конструкция, но това няма да се отразява на автомобилното движение

Прочетете повече прочетете повече

"В гласа ѝ нямаше паника", "това дете е родено герой": историята от АМ "Струма", която разтърси България

Докато автомобилът се движел по магистралата, момичето успяло да овладее ситуацията, да изведе колата в аварийната лента и да я спре, натискайки старт-стоп бутона

Прочетете повече прочетете повече

 Професор Шиварова от УМБАЛ "Александровска" обяви гладна стачка

От Национален синдикат "Защита" посочват, че решението е взето след подадено заявление по Закона за достъп до обществена информация, с което е поискана информация за възнагражденията на ръководството на лечебното заведение

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени