Цените на горивата тръгват надолу?

В месеците до май ще наблюдаваме цени по бензиностанциите от порядъка около 2,50-2,60 лв. на колонка за светли горива

Бензиностанция,  горива, бензиноколонки
Бензиностанция, горива, бензиноколонки Източник: Zonanews

Намаленото потребление на светли горива в световен мащаб е факт. Тази тенденция се задържа повече от три месеца. В момента забелязваме петролни излишъци от около 500-550 000 барела дневно. От намаленото потребление цената на горивата тръгват надолу.

 

Това заяви Димитър Хаджидимитров, председател на Асоциацията на българските търговци, производители, вносители и превозвачи на горива.

"Виждаме едни цени от 75-77 долара за барел, което е нормално. Дали тези цени ще се задържат - не се знае, защото това зависи не само от потреблението, но и от възможни проблеми в Червено море, неочаквани военни конфликти и т.н.", допълни пред националната телевизия той.

Според Димитър Хаджидимитров ситуацията в Червено море е спокойна - танкерите преминават свободно, благодарение на американската охрана на коридора за горива.

По думите му в следващите 2-3 години ще се наблюдава увеличение на горивата, но в следващите месеци ще се задържат.

"В месеците до май ще наблюдаваме цени по бензиностанциите от порядъка около 2,50-2,60 лв. на колонка за светли горива", каза Хаджидимитров.

Още от "България"

Където и да е бил, Захарий Стоянов винаги е отдавал цялата си същност на България, каза председателят на Сметната палата

Трудно е да се намери друга фигура с такова значение в българската история. Той винаги е напълвал със смисъл всяка длъжност, която е заемал, добави той

Прочетете повече прочетете повече

Облачно и мъгливо време, на места с превалявания

Максималните температури ще останат в широк интервал – от 10°-12° в районите защитени от вятъра до 20°-22° в Източна България и районите чувствителни на фьон. В София максималната температура ще е около 18°

Прочетете повече прочетете повече

СЕМ иска 10% увеличение на заплатите в БНТ и БНР

По отношение на бюджета, при нас увеличението, което е предвидено, е от едва 5% увеличение заплатите на служителите, които към момента са едва 53 от 61 щатни бройки, заяви председателят на Съвета за електронни медии Симона Велева

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени