Валежи от дъжд в цялата страна, на места - значителни

Преобладаващите максимални температури ще бъдат между 7° и 12°, в София - около 7°

Дъждовно време
Дъждовно време Източник: Zonanews

Днес ще бъде предимно облачно с валежи от дъжд, на повече места и по-значителни в сутрешните часове в Южна, а преди обяд и в Източна България. В югоизточните райони ще има и гръмотевици. След обяд в повечето райони валежите ще спрат, на места и облачността ще се разкъса. Ще духа слаб, в Източна България – умерен, временно и силен вятър от запад-северозапад. Преобладаващите максимални температури ще бъдат между 7° и 12°, в София - около 7°.

 

В планините ще бъде предимно облачно с валежи от дъжд, над 1300-1500 метра - от сняг. След обяд почти навскякъде валежите ще спрат. Ще духа слаб, по високите части умерен запад-югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 5°, на 2000 метра - около минус 1°.

По Черноморието ще бъде предимно облачно с валежи от дъжд. По южното крайбрежие е възможно и да прегърми. Ще духа силен юг-югоизточен вятър, който ще се ориентира от запад-северозапад, а вечерта и ще отслабне. Максималните температури ще бъдат от 8°-9° в северните райони до 14° към Ахтопол. Температурата на морската вода е 10°-12°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Още от "България"

Нова Загора празнува с вяра и гордост

Празничното утро бе озарено от звуците на Гвардейския представителен духов оркестър, ръководен от главния диригент на Българската армия – подполковник Ради Радев, който изпълни любими произведения в различни жанрове

Прочетете повече прочетете повече

"Изповедите на авантюриста Феликс Крул" на Томас Ман за първи път на български език

Международният кино-литературен фестивал Синелибри също отбелязва 150-ата годишнина от рождението на Томас Ман със специална прожекция на документалния филм на режисьора Андре Шефер "Вълшебната планина: Томас Ман и неговият емблематичен роман"

Прочетете повече прочетете повече

Съдийската колегия обсъжда кой да смени Георги Чолаков за следващите 6 месеца

В момента Георги Чолаков е и.ф. председател на съда, но според последните поправки в ЗСВ, които влязоха в сила през януари, едно и също лице не може да заема длъжността повече от 6 месеца, което налага смяната му

Прочетете повече прочетете повече

Министри участваха в дискусиите през втория ден от Годишната среща на местните власти в Албена

Програмата във втория ден на Годишната среща на местните власти завърши с дискусия на тема "Хоризонт 2026: Еврото - новата валута, новите хоризонти, новите задачи"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени