Валежите през нощта не са предизвикали нови проблеми в Монтанско

Наводнените имоти са на същото място, където имаше наводнение и при поройния дъжд, паднал в нощта на 26 срещу 27 април тази година, като този път валежът е бил по-слаб от предишния

Наводнение
Наводнение Източник: Zonanews

Валежите през нощта в Монтанско не са предизвикали нови проблеми и обстановката се е успокоила, съобщи за БТА директорът на Регионална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" в Монтана Венцислав Райков.

 

Той уточни, че заради поройния дъжд снощи е имало наводнени дворове и мазета в село Лехчево, община Бойчиновци, където екипите на пожарната са отводнили шест мазета. Наводнените имоти са на същото място, където имаше наводнение и при поройния дъжд, паднал в нощта на 26 срещу 27 април тази година, като този път валежът е бил по-слаб от предишния. Райков припомни, че за днес метеоролозите предвиждат нови валежи и заяви, че ръководената от него дирекция следи внимателно обстановката.

 

Кметът на село Лехчево Александър Александров заяви за БТА, че за около 10 минути снощи в селото са паднали над 30 литра на квадратен метър дъжд и подобно на предишния път в полето край Лехчево се е образувала приливна вълна, която е заляла намиращата се в ниската част улица "Сан Стефано".

 

Наводнени са отново част от същите къщи и дворове, както миналия път. Водата е донесла много тиня от полето, която е в дворовете и къщите на хората. Александров припомни, че с помощта на доброволци в последните дни къщите бяха почистени от калта, но сега отново ще имат нужда от почистване.

Още от "България"

Последни новини

Най-четени