Времето остава променливо, на много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевици

В отделни райони, главно в Западна и Централна Северна България, валежите ще са интензивни и значителни по количество

Дъждовно време
Дъждовно време Източник: Zonanews

Днес въздушната маса над страната ще остане неустойчива. Отново ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. В отделни райони, главно в Западна и Централна Северна България, валежите ще са интензивни и значителни по количество. Има условия и за градушки. Ще духа слаб, в северозападните райони умерен вятър от запад-северозапад и с него ще продължи да прониква относително хладен въздух. Максималните температури ще бъдат предимно между 27° и 32°, в София - около 26°.

 

Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. В отделни райони явленията ще са интензивни. Ще духа слаб и умерен вятър от запад-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 21°, на 2000 метра - около 14°.

 

Над Черноморието ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни, главно по северното крайбрежие и временно интензивни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. Ще духа слаб вятър от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 27° и 30°. Температурата на морската вода е 24°-26°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.

Още от "България"

В "Люлин" не се диша от тежка миризма на изгоряла пластмаса, но РИОСВ настоява, че проблем няма

Ирена Милушева от РИОСВ заяви пред bTV, че макар пожарът още да не е овладян, позиционираната на място мобилна измервателна станция не отчита превишение на показателите за замърсяване на въздуха.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени