Зам.-министърът на електронното управление Михаил Стойнев е на разпит в ДАНС

По-рано министър Йоловски обяви, че е прехвърлил всичките си задължения по отношение на машинния вот на своя заместник Михаил Стойнев от ПП

Михаил Стойнев
Михаил Стойнев Източник: Пресцентър на МС

На разпит в ДАНС е зам.-министърът на електронното управление Михаил Стойнев, съобщи "24 часа". Причината е скандалът с кода на машините за вота, за който се разбра днес от доклад на агенцията.

 

Веднага след случилото се парламентарната група на ГЕРБ-СДС проведе извънредно заседание заедно с председателя на партията Бойко Борисов.

 

Междувременно на брифинг в Министерски съвет министърът на електронното управление Александър Йоловски отрече възможността за манипулиране на местните избори чрез машините за гласуване.

 

Но обяви, че е прехвърлил всичките си задължения по отношение на машинния вот на своя заместник Михаил Стойнев от ПП.

 

По думите му нямало как да се направи манипулация. Йоловски обаче не отговори какво точно е правил неговият заместник Стойнев на 25-ти, какво е снимал и свалял, както и доклада на ДАНС.

 

Министърът обяви само, че заедно с вицепремиера Мария Габриел отива в Народното събрание и ще види какво точно е станало.  

Още от "България"

Бургас ще бъде домакин на Европейско първенство по спортна стрелба през февруари

Това домакинство е важно не само за Бургас, но и за цялата страна, тъй като за първи път от три десетилетия България приема такъв мащабен континентален шампионат по спортна стрелба

Прочетете повече прочетете повече

76 семейства са подпомогнати финансово през миналата година от Община Мездра за новородени деца

През последните 18 години еднократна финансова помощ за новородени наОбщата сума, която е осигурена от общинския бюджет за 2025 г. на правоимащи родители, е в размер на 26 400 лв. обща стойност около 625 хил. лв. са получили близо 2 000 семейства

Прочетете повече прочетете повече

АПИ: 608 снегорина чистят републиканските пътища, движението е без затруднения

Агенция "Пътна инфраструктура" апелира шофьорите да тръгват с автомобили, подготвени за зимни условия, да карат със скорост, съобразена със зимните условия, да не предприемат рискови маневри, както и изпреварване на снегопочистващата техника.

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени