Зам.-министърът на здравеопазването: Ръководството на "Александровска болница" ще бъде сменено

Ваксините, които са излишни, вероятно ще бъдат дарени на съседни държави или ще се продадат, разкри той

Д-р Димитър Петров
Д-р Димитър Петров Източник: НЗИК

Ръководството на "Александровска болница" ще бъде сменено. Това заяви в "Денят започва" по БНТ заместник-министърът на здравеопазването д-р Димитър Петров. В "Александровска болница" проблемът е как съветът на директорите е разпределял средствата без участието на един от членовете. Това е нарушение на договора за управление, те не могат да заседават по подобен начин, уточни заместник-министърът. Финансовото състояние от 7 години се влошава, натрупаната загуба почти е достигнала размера на капитала. Трупат се по 5-6 млн. дългове на година от 2013 г.

 

Възстановени са голяма част от средствата, разговаряно е с ръководството на болницата. Те са споделили, че вероятно става въпрос на грешка, но заместник-министърът заяви, че има съмнения това да е вярно. Министерството ще провери такива сигнали и в други болници.

 

По думите му по отношение на твърденията за трансплантацията на висш държавен служител само министър-председателят и министърът на здравеопазването са можели да наредят подобно нещо. Ваксините, които са излишни, вероятно ще бъдат дарени на съседни държави или ще се продадат. На първо време става въпрос за около 150 000 ваксини на "Астра Зенека".

Още от "България"

Археологически комплекс "Калето" в Мездра Ви кани на своя 13-и рожден ден

Със специалното участие на една от най-популярните и динамично развиващи се български музикални групи, станала известна с ексцентричното си звучене и въздействащи текстове - "Керана и Космонавтите"

Прочетете повече прочетете повече

След 720 дни по Дунав мост отново се преминава и по двете платна

От Агенция "Пътна инфраструктура" (АПИ) уточниха, че работата ще продължи по долното строене - опорите на съоръжението и металната конструкция, но това няма да се отразява на автомобилното движение

Прочетете повече прочетете повече

"В гласа ѝ нямаше паника", "това дете е родено герой": историята от АМ "Струма", която разтърси България

Докато автомобилът се движел по магистралата, момичето успяло да овладее ситуацията, да изведе колата в аварийната лента и да я спре, натискайки старт-стоп бутона

Прочетете повече прочетете повече

 Професор Шиварова от УМБАЛ "Александровска" обяви гладна стачка

От Национален синдикат "Защита" посочват, че решението е взето след подадено заявление по Закона за достъп до обществена информация, с което е поискана информация за възнагражденията на ръководството на лечебното заведение

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени