Започва изплащането на пенсиите

Това информираха от Националния осигурителен институт (НОИ)

Национален осигурителен институт (НОИ)
Национален осигурителен институт (НОИ) Източник: Zonanews

От днес, 8 януари, започва изплащането на пенсиите чрез пощенските станции. То ще се извършва до 22 януари (понеделник). Преводите на сумите за януарските пенсии по сметките на пенсионерите, които получават парите си по банков път, ще бъдат извършени днес, информираха от Националния осигурителен институт (НОИ).

 

Календарът на всички видове плащания е достъпен тук. От 1 януари 2024 г. минималният месечен размер на осигурителния доход за самоосигуряващите се лица вече е 933 лв., а максималният - 3750 лв. Минималната работна заплата вече е 933 лв.

 

Също от началото на годината размерът на осигурителната вноска за закупуване на един месец осигурителен стаж за завършено висше или полувисше образование, както и за недостигащ стаж при пенсиониране вече е 184,73 лв., посочиха от НОИ.

Още от "България"

Европейска нощ на музеите "Модна вечеринка" в къща-музей "Дико Илиев и духовите музики" в Оряхово

Директорът на музея Евгения Найденова представи и разказа историята на една красива черна рокля. Тя е принадлежала през 30-те години на миналия век на Оприка Йонова от град Оряхово

Прочетете повече прочетете повече

"Модна вечеринка" ще бъде организирана в Оряхово за Европейската нощ на музеите

Ще представим и един от най-интересните ни експонати, дарени през миналата година – рокля от 30-те години на миналия век на видната оряховчанка Оприка Йонова, заяви директорът на музея Евгения Найденова

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени