Застудяването продължава до края на седмицата

В сутрешните часове на места в равнините и около водните басейни ще има мъгла, а след обяд ще преобладава слънчево време

Застудяване, мъгла, есен
Застудяване, мъгла, есен Източник: Pixabay

Минималните температури днес ще бъдат между 0° и 5°, по Черноморието до 7-8°, а максималните между 17° и 22°, в София около 18°. В сутрешните часове на места в равнините и около водните басейни ще има мъгла, а след обяд ще преобладава слънчево време. Ще духа слаб вятър от запад-югозапад.

 

И по Черноморието ще бъде предимно слънчево със сутрешни мъгли. Ще духа слаб до умерен югозападен вятър, а вълнението на морето ще бъде 2-3 бала. Много ветровито ще бъде за пореден ден времето в планините. Ще духа силен вятър с посока от запад-югозапад. Ще бъде предимно слънчево, а температурите ще се повишат и максималната на височина 1200 метра ще е около 16°, на 2000 метра около 7°.

 

Очакваното застудяване ще продължи в дните до края на седмицата. Ще бъде ветровито и с валежи - в сряда, вечерта в петък, както и в събота, когато ще бъдат почти повсеместни и значителни по количество, а в планините над 1100 метра ще вали сняг.

Още от "България"

НАТФИЗ ще открие новия филиал в Бургас с тържествена церемония

В новосъздадения филиал ще се изучават специалностите "Актьорство за драматичен театър", "Мениджмънт в сценичните изкуства и индустрии", "Публична реч", "Анимация", "Мениджмънт в екранните изкуства" и "Анимационна режисура"

Прочетете повече прочетете повече

Публично обсъждане на отчета за изпълнение на общинския бюджет за 2024 г. се проведе в Община Мездра

На обсъждането присъстваха кметове и кметски наместници на населени места, представители на второстепенни разпоредители с бюджет и на медиите, служители, общински съветници и други заинтересовани лица

Прочетете повече прочетете повече

Асоциацията на прокурорите подкрепи съдиите, които се отведоха от делото на Благомир Коцев

Според прокурорите делото срещу кмета се е превърнало в поле на политически сблъсък и е преминало границата между допустимата критика и натиска върху правосъдието

Прочетете повече прочетете повече

Шест изложби в Бургаския музей, които можете да разгледате до края на есента

Трите престижни изложби включват златната маска и пръстен на тракийския цар Терес от ИМ "Искра" – Казанлък, Боровското съкровище от РИМ – Русе и червенорисуваната керамика от Аполония Понтика от ОКИ – Созопол

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени