Златните момичета на България Стилияна Николова и Боряна Калейн с нов триумф в Баку

Стилияна Николова игра само един финал и взе златото на бухалки, Боряна Калейн спечели злато на топка и лента и сребърен медал на обръч във финалите на отделните уреди

Боряна Калейн
Боряна Калейн Източник: Анна Недкова/Българска федерация по художествена гимнастика

Златните момичета на България Стилияна Николова и Боряна Калейн с нов триумф на турнира по художествена гимнастика в Баку, Азербейджан. Заради невероятната им игра България спечели 4 медала, 3 от които златни.

Стилияна Николова игра само един финал и взе златото на бухалки. Възпитаничката на Валентина Иванова беше оценена с 34.500 точки (18.000; 8.300; 8.200) и заслужено добави още една титла след тази вчера в "крос битките" за многобоя.

Боряна Калейн спечели злато на топка и лента и сребърен медал на обръч във финалите на отделните уреди. Тя събра 34.350 точки за трудност 17.900; 8.300 за артистичност ; изпълнения 8.150. На обръч възпитаничката на Марияна Памукова стана шампионка на топка. Там тя се окичи със сребърен медал, след като беше оценена с 33.600 точки (17.400; 8.300; 8.000). София Рафаели от Италия обаче получи 35.050 и стана шампион.

На финала на лента Калейн отнесе златото с 32.950 (16.400; 8.400; 8.150).