Делян Добрев: Някой иска да вземе милиардите на "Булгаргаз"

Има реална опасност "Булгаргаз" да загуби договора си с Азербайджан, коментира още той

Делян Добрев
Делян Добрев Източник: NOVA

Някой иска да вземе милиардите оборот на "Булгаргаз" месец, след като беше сформирано правителство. Такова мнение изрази депутатът от ГЕРБ Делян Добрев в студиото на "Здравей, България" по NOVA във връзка с изтеклия договор за азерски газ.

 

"Според нас се правят опити да се навреди на интересите на "Булгаргаз" - на държавното дружество. Защото в този сектор има много големи частни интереси. "Булгаргаз" е с най-голям дял в българския пазар на газ", посочи той. По думите на Добрев всеки ден в страната се случват кризи и вместо да има решения, се виждат "нескопосани обяснения" какво се случва.

 

"Моята хипотеза е, че новото правителство - премиер, вицепремиер, министър на енергетиката вероятно са извикали изпълнителния директор на "Булгаргаз" и са поискали договора. Те са управляващи - имат право. Осем години този договор не изтече - виждате, само седмици, след като беше сформирано правителство - договорът се появи в медиите", коментира още депутатът.

 

Той обясни, че след като започнат заседанията на комисията по енергетика в парламента ще попитат дали има писмо от азерска страна, което твърди, че изтичането на клаузите от договора нарушава интересите на азерската страна.

 

"Тоест, има реална опасност "Булгаргаз" да загуби договора си. Ако "Булгаргаз" загуби договора си, ще го вземат онези, които искат да вземат милиардите. "Булгаргаз" се атакува в последния един месец точно с цел да загуби водещото си място в България и да може някой друг да вземе търговията с газ", добави Добрев.

Още от "Икономика"

Министър Станков: Усилията за декарбонизация на стратегическия комплекс "Марица-изток" са ключови за устойчивото му разв

Европейската инвестиционна банка ще консултира Министерството на енергетиката за постигане на справедлив екологичен преход

Прочетете повече прочетете повече

Отличия за победителите в конкурса за рисунка "АЕЦ – енергия за чиста природа"

В категория "Традиционна рисунка", където можеха да използват темпера, пастели или смесена техника, се включиха 109 автори, а 49 участници заложиха на новите технологии и изпратиха дигитални рисунки

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени