Ивайло Калфин: Евтин газ от "Газпром" няма да получим, легенди са твърденията за ниските цени на руския газ

Бившият външен министър е убеден, че се спекулира с цените на горивата у нас

Ивайо Калфин
Ивайо Калфин Източник: Kalfin.eu

Проблемът не е толкова липсата на газ, колкото цените. Първо трябва да бъде осигурен, защото голяма част от индустрията потребява природен газ. Физически трябва да ги има тези количества и "Булгаргаз" да сведе цените минимум". Това коментира бившият вицепремиер по демографската и социалната политика и бивш външен министър Ивайло Калфин в студиото на Bulgaria ON AIR.

 

Като спешна задача пред "Булгаргаз" той посочи осигуряването на инфраструктурата за доставките, за които дружеството е обявило търг. Калфин е категоричен - евтин газ от "Газпром" няма да получим.

 

"Ние нямаме много избор - легенди са твърденията за ниските цени на руския газ. Договорът, ако решим да плащаме в рубли, е като да въведем условия да плащаме в левове. Цената се е променила. Това няма да е магическо решение, по което ще получим евтин газ за България. Трябва разумно решение, сигурно цените ще бъдат високи", прогнозира Калфин.

 

И призова да бъдат подпомогнати наистина нуждаещите се, а не всички. Бившият външен министър е убеден, че се спекулира с цените на горивата у нас.

 

"Международните цени са на равнището от преди войната. Тогава стои въпросът защо не са подобни и в бензиностанциите. Това отново насочва вниманието към огромните печалби, които се трупат", посочи Калфин.

Още от "Икономика"

САЩ разрешиха продажбата на руски суров петрол и нефтопродукти, натоварени на кораби, до 11 април

Лицензът, който обхваща петрол и нефтопродукти, натоварени на кораби към 12 март, идва ден след като американското МЕ обяви, че САЩ ще освободят 172 милиона барела петрол от стратегическия петролен резерв на страната

Прочетете повече прочетете повече

"АЕЦ Козлодуй – Нови мощности" подписа споразумение за сътрудничество с Професионалната гимназия по ядрена енергетика в

Партньорството ще насърчава интереса към техническите специалности и ще подпомага подготовката на бъдещи кадри за развитието на новите ядрени мощности в България

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени