КЕВР утвърди по-ниска цена на газа за август

За август "Булгаргаз" е сключил един договор за доставка на втечнен природен газ с търговец от региона

Комисия за енергийно и водно регулиране (КЕВР)
Комисия за енергийно и водно регулиране (КЕВР) Източник: Zonanews

 59,67 лева/MWh ( без акциз и ДДС) е окончателно предложената и утвърдена от КЕВР цена на природния газ за август 2023 г. Като тя е с 1.4% по-ниска от тази за месец юли.

 

За август "Булгаргаз" е сключил един договор за доставка на втечнен природен газ с търговец от региона, след тръжна процедура при изисквания за минимална доставна цена и предложен начин на плащане.

Още от "Икономика"

Министърът на енергетиката ще проведе във вторник работно посещение в АЕЦ "Козлодуй"

Ще бъдат обсъдени текущата експлоатация на 5 и 6 блок на АЕЦ "Козлодуй", влиянието на ниското ниво на р. Дунав върху работата на централата, както и предприетите от МЕ мерки за гарантиране сигурността на електроенергийната система

Прочетете повече прочетете повече

Регулаторната комисия за съобщенията иска проверка на "Еконт" от Комисията за потребителите заради нови цени

Дотук се стига, след като в уведомителното писмо от "Еконт Експрес" до КРС няма приложени данни и доказателства за наличието на обективни икономически фактори, обосноваващи увеличението, съобщиха от комисията

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени