"Лукойл България": Арбитражно дело няма да повлияе на доставките и цените

Регистрираната в Швейцария "Литаско", която е собственик на бизнеса на "Лукойл" в България информира кабинета, че предприема стъпки за завеждане на арбитражен иск срещу държавата

Лукойл
Лукойл Източник: Zonanews
Евентуално арбитражно дело няма да засегне работата "Лукойл България". Това уверява дружеството по повод заканите на собственика на руския гигант да заведе арбитражно дело срещу България заради санкциите и назначаването на особен управител с право да продава рафинерията в Бургас.
 
"Лукойл България" подчертава, че няма основания за безпокойство по отношение наличието на горива и техните цени. Дружествата на "Лукойл" в България продължават да работят в нормален режим под ръководството на особения търговски управител, посочват от там.
 
Регистрираната в Швейцария "Литаско", която е собственик на бизнеса на "Лукойл" в България информира кабинета, че предприема стъпки за завеждане на арбитражен иск срещу държавата. За това се разбра в четвъртък.

Още от "Икономика"

Министърът на енергетиката ще проведе във вторник работно посещение в АЕЦ "Козлодуй"

Ще бъдат обсъдени текущата експлоатация на 5 и 6 блок на АЕЦ "Козлодуй", влиянието на ниското ниво на р. Дунав върху работата на централата, както и предприетите от МЕ мерки за гарантиране сигурността на електроенергийната система

Прочетете повече прочетете повече

Регулаторната комисия за съобщенията иска проверка на "Еконт" от Комисията за потребителите заради нови цени

Дотук се стига, след като в уведомителното писмо от "Еконт Експрес" до КРС няма приложени данни и доказателства за наличието на обективни икономически фактори, обосноваващи увеличението, съобщиха от комисията

Прочетете повече прочетете повече

АЕЦ "Козлодуй" продължава да работи с натоварване съгласно графика за електропроизводство

Към момента, ако се запазят средните стойности на понижаване на нивото на р. Дунав от изминалата седмица, не се очаква да се предприемат действия по значително намаляване на мощността на производство на АЕЦ "Козлодуй"

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени