Министър Иванов подписа разрешение за строеж за нови близо 14 км от автомагистрала "Хемус"

Разрешението за строеж е въз основа на одобрен технически проект, в съответствие с предвижданията на действащите подробни устройствени планове

Иван Иванов, БСП
Иван Иванов, БСП Източник: Zonanews

Министърът на регионалното развитие и благоустройството Иван Иванов подписа разрешение за строеж за нови близо 14 километра от автомагистрала "Хемус".

Отсечката е част от участък 4 на магистралата. Той обхваща трасето от края на пътен възел "Плевен" (пресичане с път II-35) до път III-301, включително пътен възел "Летница" и е разделен на подобекти. Издаденото разрешение е за частта в източния край, включително пътен възел "Летница".

 

АМ
АМ "Хемус" Източник: Zonanews

Разрешението за строеж е въз основа на одобрен технически проект, в съответствие с предвижданията на действащите подробни устройствени планове – парцеларни планове, одобрени със заповеди на заместник-министъра на регионалното развитие и благоустройството от 30.09.2020 г. и от 02.02.2021 г. Проведени са и всички други необходими подготвителни процедури в съответствие с нормативните изисквания.

 

С издаденото разрешение за строеж се допуска предварително изпълнение на строителството на отсечката. Това ще ускори процеса на реализация на автомагистрала "Хемус", ще допринесе за осигуряване на модерни експлоатационни условия и ще подобри безопасността и сигурността на движение.

Още от "Икономика"

Украйна призова Съединените щати да върнат санкциите върху руския петрол

Припомняме, че вчера САЩ отмениха ограниченията на санкциите върху закупуването на руски петрол и петролни продукти, транспортирани по море, за 30 дни, въпреки предишните публични уверения на Вашингтон да не подновява съответните лицензи

Прочетете повече прочетете повече

Петролът поевтиня с над 10 на сто, акциите и благородните метали поскъпват след отварянето на Ормузкия проток

Фючърсите на суровия петрол тип Брент поевтиняха с $9,71, или 9,73 на сто, до $89,69 за барел. Американският лек суров петрол поевтиня с $10,89, или 11,50 на сто, до $83,80 долара за барел

Прочетете повече прочетете повече

Цените на петрола остават почти без промяна на фона на скептицизъм за напредък в преговорите между САЩ и Иран

Докато не бъде постигнато мирно споразумение и не бъде възстановена свободната навигация през пролива, се очаква цените на петрола да продължат да се колебаят между 80 и 100 долара, заяви Тошитака Тазава, анализатор в "Фуджитоми Секюритис" (Fujitomi Securities)

Прочетете повече прочетете повече

Силното участие на български компании в проекта за 7 и 8 блок на АЕЦ "Козлодуй" е важно за икономическото развитие на ре

Новите мощности в АЕЦ "Козлодуй" да бъдат изградени при фиксирани цени, поиска министърът на енергетиката в разговар с посланика на Южна Корея у нас Н.Пр. Донг-бе Ким и ръководството на Hyundai engineering and construction

Прочетете повече прочетете повече

Последни новини

Най-четени